kontakt

Adres:

ul. Oleksówki 4B
34-400 Nowy Targ
Małopolska
 

Telefon:

600-055-397
(0-18) 264 64 07
 

Email:

pensjonat@poddlugapolana.pl
 
 

regulamin

Zasady panujące na terenie obiektu Pensjonat "Pod Długą Polaną"

Zapraszamy serdecznie do naszego pensjonatu znajdującego się w cichej i spokojnej okolicy Nowego Targu, oddalonej od miejskiego zgiełku. Pomimo, iż odległość od centrum to tylko 5 kilometrów budynek otacza las a nieopodal płynie górski strumień.

 

Pensjonat „Pod Długą Polaną” położony jest w samym sercu gór, u stóp Gorców, przy zielonym szlaku na Turbacz nad grzmiącym potokiem Kowaniec. Jest świetną propozycją dla turystów planujących wycieczki po Gorcach, Tatrach oraz Pieninach. W okolicy znajduje się wiele pięknych i malowniczych leśnych ścieżek gdzie można pospacerować.

 

Miejsce idealne dla osób szukających spokoju, relaksu gdzie można zaczerpnąć świeżego, czystego powietrza i podziwiać górskie widoki.

 

Pensjonat jest świetną bazą wypadową dla narciarzy. Naprzeciwko znajduje się wyciąg orczykowy Długa Polana o długości 450 metrów, który jest oświetlony oraz sztucznie ośnieżany. Pod wyciągiem znajduje się karczma, w której można zaczerpnąć sił przy góralskiej herbacie. Dwa kilometry od nas znajduje się drugi nowotarski wyciąg: Zadział, o długości 550 metrów. Docenić wypada także bliskość Białki Tatrzańskiej, Czarnej Góry, Jurgowa oraz Kluszkowiec gdzie znajduje się wiele rozmaitych tras narciarskich o różnych stopniach trudności, które zaspokoją każdego miłośnika białego szaleństwa. Zachęcamy również do korzystania z tras dla nart biegowych znajdujących się w okolicach lotniska w Nowym Targu oraz odwiedzenia ślizgawki na miejskiej hali lodowej.

 

Gorąco polecamy także okoliczne baseny geotermalne znajdujące się w Szaflarach, Białce Tatrzańskiej oraz Bukowinie Tatrzańskiej oferujące liczne wodne atrakcje, sauny oraz SPA.

 

Dla aktywnych latem polecamy wycieczki rowerowe po licznych trasach rowerowych, najbliższa zaczyna się pod pensjonatem, a kończy na Turbaczu.

 

W centrum Nowego Targu również czeka na naszych gości wiele atrakcji. Dla miłośników dobrej kuchni polecamy Restaurację Villa Toscana, Pizzerię Primavera, Restaurację Góralska Strawa oraz Karczmę u Borzanka.

 

Dla amatorów nocnego szaleństwa czekają nowotarskie kluby nocne: klub ADHD oraz klub Toster. Można również pospacerować po nowo przebudowanym rynku, parku miejskim, odwiedzić nowotarski rezerwat przyrody Bór na Czerwonem gdzie niedawno powstał taras widokowy.

 

Zmotoryzowanym klientom zapewniamy parking strzeżony z zamykaną bramą wjazdową a goście korzystający z transportu miejskiego mają tylko 500 metrów do najbliższego przystanku.

 

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego pensjonatu.

Bogumiła i Krzysztof Boroń